Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
Z miasta

30 tys. mandatu za agresję na drodze

42-latek celowo zatrzymał się przed pojazdem ciężarowym i o mało nie doprowadził do kolizji, a na koniec pokazał kierowcy obraźliwy gest. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.

Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i zarejestrowane nagrania niebezpiecznych zachowań przesyłają na przygotowaną do tego skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”.

Jedno z takich nagrań trafiło do policjantów z komisariatu VII w Katowicach. Na ul. Chorzowskiej mężczyzna kierujący volkswagenem po zmianie pasa ruchu bez powodu zaczął hamować przed samochodem ciężarowym, o mało nie doprowadzając do kolizji. Na koniec wykonał w kierunku znajdującego się za nim kierowcy obraźliwy gest.

Policja ustaliła, że za kierownicą volkswagena siedział 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tamowanie i utrudnianie ruchu oraz jazdę bez wymaganych uprawnień policjanci skierowali przeciwko 42-latkowi wniosek o ukaranie do sądu.

Teraz za popełnione wykroczenia grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 30 tysięcy złotych grzywny

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.


Społeczne

Metropolia GZM