Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
DIETETYKA

Dieta pudełkowa – którą wybrać, gdy ważna jest utrata kilogramów?

Dla wielu osób najcięższą częścią odchudzania nie są ćwiczenia, a sama dieta. Oprócz tego, że musimy się przestawić na mniejszą ilość kalorii, to nagle należy planować każdy posiłek pod względem ilości kalorii i składu.

Wiele osób nie potrafi na własną rękę skomponować diety, dlatego korzysta z usług dietetyka. Jeszcze lepsza opcja? Skorzystanie z diety pudełkowej - jest ona stworzona przez specjalistów, a dodatkowo nie musisz się martwić o zakupy i gotowanie. Pojawia się jednak kolejny problem. Co wziąć pod uwagę wybierając dietę?

Kaloryczność jako istotny czynnik diety

Pomimo reklam, które przekonują nas, że wystarczy spożywać jeden magiczny preparat do zrzucenia kilogramów, prawda jest taka, że żeby schudnąć, należy przestrzegać jednej zasady. Należy stworzyć deficyt kaloryczny. Oznacza to, że musimy w ciągu dnia spalać więcej kalorii niż spożywamy.

Jak obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne? Istnieją na to proste wzory. Należy obliczyć podstawową przemianę materii (PPM) i przemnożyć ją przez współczynnik PAL (współczynnik aktywności fizycznej). Żeby schudnąć, należy dostosować dietę do wyniku obliczeń. Firmy cateringowe proponują diety o różnej kaloryczności, często od 1000 nawet do 3000 kalorii. Oczywiście zapotrzebowanie kaloryczne będzie się różniło w zależności od płci, wieku, trybu życia i wielu innych czynników.

Plus firm cateringowych? Zamawiając dietę 1500 kalorii, możesz być pewny, że dieta spełnia ten warunek. Gotując w domu, często zdarza nam się zapomnieć o doliczeniu takich kalorii jak olej potrzebny do smażenia, sos do sałatki czy masło do kanapki. Nie kusi nas też sięganie po przekąski, ponieważ mamy z góry dowiezione 5 posiłków.

Zwróć uwagę na składniki diety

Wybierając dietę pudełkową, należy też zwrócić uwagę na jej składniki. Podczas odchudzania ważna jest odpowiednia ilość węglowodanów, białka, tłuszczów, błonnika, witamin i składników mineralnych. To właśnie odpowiedni bilans tych składników, obok kaloryczności, decyduje o sukcesie naszej diety. Jeżeli będziemy spożywać 1500 kalorii dziennie samych węglowodanów, więc chleba, makaronów, „fit” ciastek to ucierpi nie tylko nasza dieta, ale również zdrowie.

Cateringi od www.bedietcatering.pl/katowice przygotowywane są przez specjalistów, mamy więc pewność, że są one odpowiednio obliczone dla optymalnych wyników. Nie musimy się też martwić o jedzenie cały czas owsianek, kurczaka z warzywami i sałatki greckiej – takie diety są bardzo zróżnicowane i urozmaicone.

Wybierz dietę, która Ci najbardziej odpowiada!

Obecnie firmy cateringowe oferują diety skrojone do potrzeb różnych grup: mięsożerców, wegetarian, pescowegetarian czy wegan. Przy odpowiedniej kaloryczności można schudnąć na każdej z tych diet, dlatego nie trzeba rezygnować z własnych przekonań lub upodobań. Diety bezmięsne wykorzystują zamienniki białka, takie jak nabiał, rośliny strączkowe lub tofu. Jeżeli nie wiesz jaką dietę wybrać – skorzystaj z konsultacji z dietetykiem, on Ci doradzi.