Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
INWESTYCJA

Rozpoczęto budowę inwestycji Nova Mikołowska

Plac budowy nowej inwestycji mieszkaniowej w Katowicach został przekazany wykonawcy. Obecnie trwają roboty związane z organizacją pracy na terenie inwestycji, czyli ustawienie kontenerów budowlanych, uporządkowanie terenu oraz wyrównanie gruntu. Już niebawem prace ruszą pełną parą.

Nova Mikołowska to jeden z najbardziej wyczekiwanych projektów mieszkaniowo-usługowych w Katowicach. Zlokalizowana zaledwie 15 min. spacerem od dworca oraz rynku stanowi jedną z nielicznych inwestycji w tak ścisłym centrum miasta.

W ramach inwestycji powstaną dwa budynki połączone wspólnym patio zagospodarowanym zielenią i elementami „małej architektury” oraz trzema ogólnodostępnymi zewnętrznymi placami rekreacyjnymi dla mieszkańców Katowic. Na parterze przewidziano lokale usługowe z dużymi, przeszklonymi witrynami.

Obecnie prowadzona jest przedsprzedaż mieszkań w budynku B, natomiast w październiku rozpocznie się podpisywanie umów deweloperskich z klientami, którzy do tej pory rezerwowali mieszkania na podstawie umów rezerwacyjnych.

Nova Mikołowska jest inwestycją unikatową w Katowicach pod względem lokalizacji. Budynek zlokalizowany jest blisko uczelni wyższych (w promieniu 2 km znajduje się ich aż 6) dworca oraz rynku, do którego spacer zajmie nie więcej niż 15 minut. Atutem jest także rozwinięta sieć połączeń komunikacyjnych. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się 2 minuty od inwestycji.

Jest to już czwarta inwestycja realizowana przez Activ Investment w mieście. Deweloper jest znany na Górnym Śląsku - w Katowicach z inwestycji przy ul. Krzywoustego, kompleksu mieszkalno-usługowego Cztery Wieże oraz Osiedla Karoliny gdzie jeszcze prowadzi aktywna sprzedaż mieszkań.