Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
BUDOWNICTWO

Face2Face Business Campus z wiechą po raz drugi

Na wysokości 55 metrów nad ulicą Chorzowską zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że Echo Investment zakończyło prace przy konstrukcji drugiego etapu katowickiego projektu Face2Face Business Campus. Budynek osiągnął docelową wysokość.

Echo Investment rozpoczęło budowę kompleksu biurowego Face2Face Business Campus w maju 2018 roku. W styczniu tego roku deweloper oddał do użytku pierwszy, siedmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni blisko 21 tys. mkw. Przy ulicy Żelaznej 4 pracują już, m.in. DAZN i Perform Content. Dla klientów dostępna jest także placówka medyczna Medicover Polska.

Zaledwie kilka miesięcy po oddaniu pierwszego etapu Face2Face, świętujemy kolejny ważny moment w realizacji inwestycji

– mówi Paweł Szarpak, project manager w dziale biur Echo Investment.

– Na szczycie drugiego biurowca zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że zakończyliśmy prace przy jego konstrukcji. Jesteśmy w trakcie realizacji prac elewacyjnych. Zamontowaliśmy już 65% elewacji budynku. Wewnątrz kładziemy instalacje oraz skupiamy się na wykończeniu. Zgodnie z harmonogramem, jeszcze w tym roku dostarczymy na katowicki rynek biurowy ponad 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pozwolenie na użytkowanie planowane jest na listopad – relacjonuje Paweł Szarpak.

Drugi etap Face2Face Business Campus ma 15 kondygnacji, które wznoszą się na wysokość 55 metrów. Gwarantuje to doskonały widok na Katowice z najwyższych pięter biurowca. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci. Budynek już na etapie projektowania uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Wyróżnikiem całego kompleksu jest zielone, wielofunkcyjne patio pomiędzy budynkami. We współpracy z katowickim biurem projektowym Małeccy zaaranżowano tu strefy, które dodadzą energii do kreatywnej pracy lub pozwolą się skupić na szczegółach zadania. Boisko do gry w koszykówkę, strefa chillout z leżakami i ławkami, łąki kwietne – takie rozwiązania sprawiają, że Face2Face będzie przyjaznym miejscem do pracy, sprzyjającym rozwojowi i generowaniu pomysłów.

Od początku katowicka inwestycja Echo Investment cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Dobre tempo realizacji idzie w parze z wynajmem powierzchni.