Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
JEDZENIE

Katowickiej Śląskiej Prohibicji skosztujesz w plenerze

„Nikisz z pieca” oferuje tradycyjne śląskie smaki opakowane w ciekawą formę. Potrawy cieszą oczy i podniebienia tych, którzy pragnęli również na wynos spróbować potraw przygotowanych przez załogę popularnej katowickiej Śląskiej Prohibicji.

Kogo inspirują śląskie smaki i "piekarnioki" - czyli piece do wypieku chleba i ciasta, z których dawno temu korzystali gospodarze nikiszowskich familoków i giszowieckich domów? Oczywiście Śląską Prohibicję – restaurację mieszczącą się w sercu dawnego osiedla robotniczego, która od ponad dwóch lat jest ważnym miejscem na mapie śląskiej gastronomii.

Śląska Prohibicja rozpoczęła nową odsłonę w swojej działalności i oferuje swoim gościom ciekawe propozycje dań na wynos, które już cieszą się dużym zainteresowaniem. Kampania marketingowa nowej oferty restauracji, bardzo nietypowa, przyciąga uwagę i zachęca do zajrzenia do menu.

Inspirujemy się lokalnym streetartem, chcemy trafić zarówno do młodszej grupy odbiorców, ale także do tych wszystkich dorosłych, którzy chętnie zrzucają swoje marynarki i bez zobowiązań chcieliby spróbować czegoś szalonego

– mówi menadżer restauracji Karolina Tkacz.

– Nie zamierzamy zwalniać tempa. W Śląskiej Prohibicji zawsze liczyła się jakość, stawiamy na świeże i sprawdzone składniki, które pokochali nasi goście. Będziemy dostarczać dania, które z wielką pieczołowitością przygotowujemy i pakujemy z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Wszystko jest najwyższej jakości, zarówno smak jak i strona wizualna zostają w pamięci – przekonuje Tkacz.

Miłośnicy streetfoodu z pewnością zwrócą uwagę, że pozycje w menu są oryginalne. W ofercie dostępne są zapiekanki, ale z dodatkami, które są dużym zaskoczeniem. Znajdziemy tu krupnioka czy pesto szpinakowe. Dla osób, którym bliższe sercu są klasyczne potrawy w propozycjach znalazły się m.in. zapiekane gołąbki czy śląska rolada, a dla tych którzy preferują dania wegetariańskie lub mają ochotę skosztować czegoś „lżejszego" – sałatka z gruszką i orzechami czy vege zupa dnia.

Wszystkie pozycje można urozmaicić dobierając dodatki takie jak: ziemniaki z gzikiem, frytki czy sałatkę z ogórków kiszonych. Porcje są naprawdę spore, jednakże wybór jest na tyle duży, że każdy kto potrzebuje więcej i więcej, może wybierać do woli. Pierogi, gulasz, kluski śląskie, żeberka i golonko prosto z pieca to smaki, które czekają na prawdziwych smakoszy.

„Nikisz z pieca” oferuje wyśmienite śląskie jedzenie z dostawą dla każdego, niesamowita radość i kolory! Zamówienia można składać pod numerem telefonu 32 308 03 33 a pozycje z menu podejrzeć na stronie internetowej restauracji. Zamówienia składane poprzez system online realizowane są tylko w trybie odbioru osobistego. Przyjmujmowane są w godz. 10:00-20:00. Warto wiedzieć: dowóz potraw do 15km, cena za dowóz 10, minimalna wartość zamówienia 40, płatność tylko kartą.