Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
HANDEL

DL Center Point – nowy punkt na handlowo-usługowej mapie Katowic

Pomiędzy ulicami Rozdzieńskiego i Wrocławską ulokował się nowy handlowy punkt miasta. W parterze nowego biurowca swoje sklepy otworzyły: Cukiernia Piekarnia Maciuś, Rybny Raj, Zakłady Mięsne Boroń oraz Hendi i Home Atelier. Działają już Rossmann i Żabka. Wkrótce swoje lokale otworzą też Pepco i Market Odessa.

W DL Center Point Katowice Roździeńskiego działalność planuje rozpocząć też Kraina Odkrywcy. W nowym obiekcie będą działać również klub fitness Calypso, kantyna sieci Olimp oraz restauracja. Pomiędzy najemcami już tworzą się przyjacielskie więzi, ofertę sklepów sprawdzają też chętnie katowiczanie. Miks firm rodzinnych i znanych międzynarodowych marek może okazać się w tym miejscu Katowic, nie tylko dla najbliższych sąsiadów z Bogucic, strzałem w dziesiątkę.

Zaprosiliśmy do współpracy takie sklepy i punkty usługowe, dzięki którym życie jest po prostu łatwiejsze i zdrowsze – piekarnię słynącą z produktów bez konserwantów, drogerię, sklep z oryginalnymi dodatkami do wnętrz, klub fitness, przedszkole, kantynę i restaurację

– wyjaśnia Łukasz Tomczyk, dyrektor ds. komercjalizacji w DL Invest Group.

W dniu otwarcia, 7 maja, od rana pierwszych klientów nowej strefy czekała Cukiernia Piekarnia Maciuś, która przygotowała atrakcyjne promocje na swoje wypieki. Drożdżówki, jabłecznik, sernik, a dla dbających o formę chleb fitness – to tylko niektóre propozycje rodzinnej piekarni, która od 1983 roku prowadzi osiedlowe sklepy na terenie miast Śląska i Zagłębia.

Ponieważ sporo rzeczy robimy na miejscu, bezpośrednio przed podaniem, możemy na przykład skomponować kanapki dokładnie z tych składników, które życzy sobie klient. Liczymy, że w momencie otwarcia biur, codzienne zdrowe i świeże śniadanie od Maciusia będzie naszą wspólną tradycją – mówią ekspedientki piekarni.

Kolejną rodzinną, lokalną firmą w DL Center Point Katowice Roździeńskiego jest Atelier Home Decor. To pierwszy sklep w Katowicach, trzeci w województwie śląskim. Właściciele początkowo zainteresowani byli retail parkiem w Czeladzi, jednak biurowiec przy al. Roździeńskiego zachwycił ich tak bardzo, że zdecydowali się na tę lokalizację.

– To miejsce idealnie patsuje do filozofii naszej firmy i do naszego asortymentu – mówi Jolanta Owczarek, twórczyni marki Atelier Home Decor. – Oferujemy wyselekcjonowane przedmioty do wystroju wnętrz: od mebli przez dekoracje aż po zastawy stołowe i świece. Większość jest produkcji polskiej, część importujemy od sprawdzonych dostawców. Stawiamy akcent na wysoką jakość produktów, jednak staramy się, by były one przystępne cenowo.

Tu metraż pozwala na takie skomponowanie wybranych produktów, by w maksymalny sposób wyeksponować ich walory. I jak widzimy po zainteresowaniu klientów, taki układ świetnie się sprawdza

– dodaje Jolanta Owczarek.

W DL Center Point Katowice Roździeńskiego swój trzeci w Katowicach punkt otwarły także Zakłady Mięsne Boroń. To uznana rozpoznawalna marka regionalna rodem z Jedliny w gminie Bojszowy. Jak mówią właściciele Zakładów, mięsa i wędliny przygotowywane według tradycyjnych receptur, są tak lubiane w Katowicach, że kiedy pojawiła się możliwość otwarcia sklepu w Bogucicach, nie zastanawiali się długo.

– Nasi klienci przyjeżdżają do nas z różnych miejsc, zarówno z samych Katowic, jak i okolicznych miast. Lokalizacja tuż przy drodze krajowej 86 oraz duży parking ułatwią im robienie zakupów - zapewniają właściciele sklepu.

DL Center Point Katowice Roździeńskiego jest gotowy do otwarcia lokali handlowych i usługowych dla klientów. Zapewniono dla nich oświetlony, duży parking oraz zadbano o bezpieczeństwo, również epidemiologiczne. Obiekt, którego inwestorem jest DL Invest Group, został wyposażony we wszystkie instalacje oraz udogodnienia wymagane dla inwestycji jakimi są obiekty biurowe klasy A+.

Inwestor zadbał o ułatwienie życia najemcom i okolicznym mieszkańcom - w bezpośrednim sąsiedztwie otworzy węzeł przesiadkowy finansowany z własnych środków, a planowane jest także otwarcie dodatkowej stacji wypożyczalni rowerów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. Najemcy na podziemnym parkingu będą mieć do dyspozycji stojaki na rowery, szafki oraz prysznice.

Dla najemców i mieszkańców przeznaczona będzie wspólna przestrzeń relaksu na terenach zielonych. Gotowa jest już siłownia pod chmurką oraz boisko do koszykówki.

Kim jest inwestor

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się inwestorów i deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. W portfolio grupy kapitałowej znajdują się centra biurowe, centra logistyczne oraz centra handlowe. Wizytówką DL Invest Group są inwestycje typu mixed-use, łączące funkcję biurową, usługową i handlową. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby pracodawców, pracowników i mieszkańców dużych miast, w których głównie operuje inwestor.

DL Invest Group to firma z rodzimym kapitałem, której obecne portfolio aktywów obejmuje ok. 2.000.000 metrów kwadratowych nieruchomości. Jedną z wiodących inwestycji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jest park logistyczny w Psarach, który docelowo liczyć ma prawie milion metrów kwadratowych powierzchni, co czyni go jednym z największych centrów logistycznych w Polsce. Inwestor współpracuje z takimi firmami jak Hutchinson Poland, FM Logistic, Stokrotka czy Rossmann.