Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
WYDARZENIE

Zwiedzanie bazy taborowej Kolei Śląskich

Koleje Śląskie zapraszają do zwiedzania swojej bazy taborowej w Katowicach. Ponieważ na zwiedzanie przypadają obchody Dnia Babci i Dziadka organizatorzy zachęcają do udziału również seniorów – będzie to dobra okazja do tego, by powspominać własne podróże i przekonać się, jak zmieniła się kolej w ciągu ostatnich lat.

Podobnie jak podczas poprzedniego zwiedzania, tak i tym razem wśród atrakcji, które czekają na uczestników wycieczki, znajdzie się m.in. możliwość zajrzenia do wnętrza kabiny maszynisty, porozmawiania z pracownikami kolejowymi i zwiedzenia hali taborowej.

Uczestników wycieczki zawiezie na bazę przy ulicy Raciborskiej specjalnie przygotowany na tę okazję pociąg. Odjazd w kolejową podróż nastąpi w niedzielę z peronu czwartego dworca głównego w Katowicach. Wycieczka jest bezpłatna. Wcześniej jednak trzeba dokonać rejestracji poprzez specjalny formularz internetowy.

Liczba wolnych miejsc na zwiedzanie jest ograniczona, dlatego warto nie zwlekać z rezerwowaniem miejsca. Jeśli zainteresowanie wycieczką okaże się naprawdę duże, organizatorzy zapowiadaja możliwość utworzenia dodatkowej tury zwiedzania.

Jak wygląda zwiedzanie bazy

Podczas zwiedzania bazy taborowej pracownicy Kolei Śląskich opowiadają m.in. o technicznych aspektach przygotowywania pojazdów do ruchu, pokazują zaplecze ogromnej hali taborowej, a także zdradzają tajniki pracy kolejarzy. Zwiedzanie jest wielką gratką dla miłośników kolei, ponieważ w jego trakcie można zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych pasażerom. Wyjątkowym „smaczkiem” jest szansa sprawdzenia na własne oczy jak wygląda pociąg... od spodu.

Z uwagi na bezpieczeństwo w wycieczce nie powinny brać udziału dzieci poniżej 5 roku życia. Wszyscy młodzi uczestnicy zwiedzania muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Wymagane jest wygodne obuwie i ciepłe ubranie. Hala bazy taborowej nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

W trakcie zwiedzania oprowadzający chętnie odpowiadają na wszelkie możliwe pytania, również od najmłodszych uczestników. Pracownicy Kolei Śląskich starają się zaspokoić ciekawość wszystkich pasjonatów kolejnictwa, a zwiedzanie bazy taborowej jest idealnym momentem, by poznać kolej z pierwszej ręki!