Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
WYSTAWA

Global Office Park w Katowicach nagrodzony za architekturę

Podczas uroczystej gali European Property Awards w Londynie przyznano nagrody dla najlepszych projektów architektonicznych w Europie. Jedna z nich przypadła dla Global Office Park w Katowicach, budynkowi, który poza funkcją handlową składa się z trzech wież - dwóch biurowych i jednej mieszkalnej.

Jury konkursu doceniło katowicką inwestycję Global Office Park uznając ją za najlepszy wysokościowy projekt mieszkaniowy w Polsce (Best Residential High-rise Architecture Poland). Za architekturę doceniono również wieże biurowe będące częścią tego wielofunkcyjnego kompleksu. Tym samym katowicki projekt został nominowany do kolejnego etapu konkursu, w którym wybrane zostaną najlepsze projekty z całego świata.

Global Office Park zlokalizowany w Katowicach przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki to pierwszy projekt mieszanej użyteczności na tak dużą skalę na mapie nieruchomości w mieście. Kompleks składa z 2 wież biurowych i jednej wieży mieszkaniowej osadzonych na wspólnym czterokondygnacyjnym podium, w którym znajdą się pasaże usługowe. Wieże biurowe liczące po 25 pięter, zapewnią dostęp do blisko 60 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni do pracy. Budynek mieszkaniowy zaoferuje zaś 760 mieszkań.

Cavatina świadomie wypełnia swoją miastotwórczą rolę - tworząc nowe kompleksy, podejmując się rewitalizacji, na nowo definiuje znaczenie wielofunkcyjności miejskich projektów i dba o ich naturalne wpasowanie w istniejącą już tkankę miejską

– podkreśla Daniel Draga, Członek Zarządu Cavatina Holding S.A.

Wszyscy użytkownicy inwestycji zyskają przestrzeń do wytchnienia od pracy i zgiełku miasta na terenie zielonych tarasów i wewnętrznych dziedzińców. Deweloper zaprojektował strefy zieleni i relaksu na powierzchni prawie 2,3 tys. mkw., co czyni ten projekt wyjątkowo zielonym. Ponadto dla zapewnienia codziennego komfortu pracy i mieszkania, w podstawie obiektu, znajdą się liczne lokale usługowe i gastronomiczne. Kompleks będzie przyjazny zarówno dla zmotoryzowanych jak i miłośników dwóch kółek. Przewidzianych jest ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów oraz miejsca postojowe dla rowerów wraz z infrastrukturą (szatnie i prysznice dla rowerzystów).

Doceniono również nową inwestycję w Bielsku-Białej

Drugi projekt wyróżniony nagrodą w konkursie to Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Inwestycja ta uzyskała tytuł najlepszej realizacji mieszanej użyteczności w Polsce (Best Mixed-use Development Poland). Cavatina Hall jest wyjątkowym obiektem zlokalizowanym w centrum Bielska-Białej, nieopodal rzeki Białej, u zbiegu ulic Dworkowej i Sempołowskiej.

W bielsko-bialskim obiekcie, realizowanym przez Cavatina Holding S.A., oprócz powierzchni biurowych klasy A znajdzie się również... sala koncertowa zaprojektowana według światowych standardów akustycznych. Koncertów będzie mogło wysłuchać równocześnie prawie 1000 osób. Bryłę budynku z salą koncertową przykryje szklana kopuła o organicznym kształcie przypominającym muszlę. Na dachu obiektu będzie dostępny dla gości wydarzeń artystycznych taras z widokiem na Beskidy, kawiarnią i sceną idealną do kameralnych koncertów.

W sześciokondygnacyjnej części komercyjnej najemcy budynku zyskają dostęp do wysokiej klasy powierzchni biurowej oraz handlowo – usługowej o łącznej wartości ponad 9 tys. m2. Użytkownicy biur będą mogli złapać chwilę oddechu w otoczeniu zieleni na dużych tarasach w układzie kaskadowym. Ponadto w obiekcie zaplanowane są: wysokiej klasy studio nagrań i sala konferencyjna na 300 osób.

Czym jest European Property Awards

European Property Awards jest najbardziej prestiżową i szeroko rozpoznawalną nagrodą w Europie. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów architektonicznych w Europie, tworzących nową jakość międzynarodowej architektury. Projekty zgłoszone do nagrody European Property Awards oceniane są przez panel 80 ekspertów branżowych. Ocenie podlegają projekt, jakość wykonania, obsługa klienta, innowacje, oryginalność oraz kwestie środowiskowe. W 2019 roku w kilkunastu kategoriach wystartowały inwestycje ze wszystkich regionów świata – Europy, Afryki, Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, USA oraz krajów arabskich.