Katowice - Nowości w Katowicach – NoweKatowice.pl
HANDEL

EtnoBazar zaprasza na Plac Miarki

Kto podróżował po Ameryce Południowej, Azji lub Afryce, ten z pewnością ma w pamięci pełne zapachów i barw, gwarne targowiska, na których znaleźć można wszystko, począwszy od przypraw, a skończywszy na meblach. Od niedawna klimat kolorowego, egzotycznego targowiska można poczuć w centrum Katowic.

Na katowickim Placu Miarki, na parterze jednej z kamienic pod numerem 2, rozgościł się sklep nieco magiczny – EtnoBazar Showroom. Gdy przekroczymy jego próg, zaskoczy nas oryginalność tego miejsca, uderzy feeria barw i odniesiemy wrażenie, jakbyśmy odbywali właśnie, podróż do najdalszych zakątków Świata. Znajdziemy tu: kosmetyki, kadzidła, meble, dekoracje, odzież i dodatki.

Niespotykany, jak na katowickie sklepy, jest dostępny tu duży wybór orientalnej żywności: sosy, pasty, przyprawy, ryże, kasze i makarony do azjatyckich dań. Poza japońskimi wasabi czy matchą lub koreańskim kimchi, możemy zaopatrzyć się tu również w zdrową żywność: wiele rodzajów zbóż, nasion, orzechów. Sklep może poszczycić się też dużą różnorodnością yerba mate i wietnamskiej kawy, a także wszystkie niezbędne składniki na sushi.

W sklepie znajdziemy rękodzieło z całego świata - na Panie czekają kolorowe, indyjskie szarawary, indonezyjskie torebki, ręcznie wykonane łapacze snów i bransoletki indyjskie. Koneserzy sztuki afrykańskiej mogą przebierać tu w sporej kolekcji masek i rzeźb pochodzących z Kongo. Jest tu też ogromny wybór kosmetyków naturalnych: olejki eteryczne, perfumy arabskie, marokańskie i syryjskie mydła, są kosmetyki rosyjskie i wiele innych! W sumie znajdziemy tu ponad 1500 różnych produktów z niemal wszystkich kontynentów.

Podróżując po najodleglejszych częściach globu, przywoziliśmy do domu niepowtarzalne pamiątki z każdego miejsca, jakie odwiedzaliśmy

– mówią właściciele sklepu, tłumacząc jak powstała idea EtnoBazaru.

– przedmioty nabyte podczas wojaży, zdobiły nasze domy, cieszyły oczy naszych przyjaciół. Wreszcie pojawiły się prośby o to, by przywieźć więcej tego typu pamiątek z kolejnych wypraw – kontynuują właściciele.

Efektem pasji podróżowania i dzielenia się nią z innymi są: online – serwis EtnoBazar.pl i stacjonarnie – powstały 3 lata temu EtnoBazar Showroom w Gliwicach i kolejny otwarty właśnie w Katowicach przy Placu Miarki 2.